Вродила червона полуниця в руці

Корисні поради по застосуванню органічного добрива в процесі вирощування винограду та полуниці

Гумат калію Класичний в тарі

ГУМАТ КАЛІЮ «БАЗОВЕ» – рідке органічне фульво-гумінове добриво, органічний природний стимулятор росту, адаптоген, антистресант, регулятор живлення рослин. Ключовою ціннісною характеристикою добрива є висока концентрація водорозчинних солей фульво- і гумінових кислот, які отримуються шляхом видобування з високоякісних низинних торфів Західної України. Комплексна дія ГУМАТу КАЛІЮ «БАЗОВЕ» на грунт та культури обумовлює необхідність застосування органічного добрива в різних напрямах господарської діяльності, зокрема в садівництві.

Синій виноград на лозі

Під час вирощування винограду варто враховувати, що:

При укорінюванні чубуків – замочування необхідно здійснити у розчині 0,005% концентрації, 10 мл органічного добрива Гумату Калію марки «БАЗОВЕ» розвести у 10 л води протягом 48-72 годин.

Простимулювати кореневу систему посадкового матеріалу, якщо саджанці з голою кореневою системою, можливо замочуванням коріння перед висаджуванням у розчині 100 мл Гумату Калію марки «БАЗОВЕ” на 10 л води протягом 2 годин. У випадку якщо коренева система закрита, здійснити полив у посадкову яму розчином 100-150 мл Гумату Калію на 10 л води – по 5 л робочого розчину на саджанець. Полив  повторити через 10-15 днів розчином такої ж концентрації.

Для винограду що росте, дуже ефективним є весняне підживлення під корінь розчином 100 мл Гумату Калію на 10 л води. Витрата робочого розчину залежить від віку куща винограду (його величини) і варіюється в межах від 5 л до 10 л під кущ.

Листове внесення передбачає дві обробки за період вегетації. Перша обробка – у фазу бутонізації, друга – перед цвітінням, розчином 1-2 л Гумату Калію на 1000 л води на 1 га. Обробки можна проводити сумісно з інсектицидами і фунгіцидами. У виноградниках на крапельному зрошенні рекомендується 2-3 підживлення у першій половині вегетації за нормою 2-3 л Гумату Калію разом з поливною водою.

Багато червоної полуниці

Для стимуляції кореневої системи посадкового матеріалу суниці і полуниці доцільно дотримуватися декількох варіантів:

  • перший варіант– (якщо саджанці з голою кореневою системою) замочування коріння перед висаджуванням у розчині 100-150 мл Гумату Калію на 10 л води протягом 2 годин;
  • другий варіант – (для закритої кореневої системи) полив у посадкову лунку розчином 100 мл Гумату Калію на 10 л води – по 0,3-0,5 л робочого розчину на саджанець. Полив повторити через 10-15 днів розчином в аналогічній концентрації.

Для рослин що ростутьпотрібно здійснити полив під корінь навесні розчином 100-150 мл на 10 л води, що сприяє розвитку кореневої системи.

Під час листового внесення обробити двічі за період вегетації. Перша обробка – у період весняного відростання вегетативної маси, друга – перед цвітінням, розчином 1,5-2,0 л Гумату Калію на 1000 л води. Обробки можна проводити сумісно з інсектицидами і фунгіцидами. При вирощуванні ягідників на крапельному зрошенні рекомендується 2-3 підживлення у першій половині вегетації за нормою 2-3 л Гумату Калію разом з поливною водою.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *