Як покращити відтворення органічної речовини в ґрунті?

Як покращити відтворення органічної речовини в ґрунті?

Комплексне використання Гумату калію, соломи та рослинних решток

Як покращити відтворення органічної речовини в ґрунті? 1

Рекомендації по застосуванню Гумату Калію, марки «Відновлювач родючості ґрунтів»

На сьогоднішній день попит на органічні добрива підвищується. Це обумовлено тим, що роль органічних добрив у відновленні властивостей ґрунту  неможливо недооцінити. Ґрунт виснажується в результаті оброблення будь-яких культур. Його відновлення відбувається природним шляхом, але темпи досить низькі. Для оздоровлення ґрунту необхідно користатися органічними добривами. Ще одним стимулюючим фактором підвищення попиту на використання добрив є підтримка органічної галузі на державному рівні впродовж 2021-2023 років, згідно з якої передбачається компенсація фермерам за сертифікацію органічного виробництва, дотації на гектар сільськогосподарських угідь, здешевлення вдвічі витрат за придбання дозволених до використання добрив. Крім того, просування органічного фермерства є пріоритетним напрямком в розвитку агросектору на світовому рівні, про що заявила Європейська комісія.

Застосування органічних добрив в сільському господарстві практикують також в комплексному використанні соломи зернових та поживних решток інших культур. Це слугує підсилюючим фактором відтворення органічної речовини в ґрунті задля покращення агрофізичних властивостей і підвищення урожайності сільськогосподарських культур.

Для пришвидшення розкладання рослинних решток і засвоєння їх рослинами як органічного добрива перед зароблянням у ґрунт, рекомендується  обробити їх розчином Гумату Калію (марка «Відновлювач родючості ґрунту»)  з додаванням азотного добрива Карбаміду.

Ростки в покращеному родючому ґрунті
Родючий ґрунт з ростками

Технологічно  процес  виконується наступним чином:

Після збирання зернових культур, кукурудзи, соняшнику, солома й інші рослинні рештки подрібнюються (наявними у господарстві подрібнювачами), рівномірно розподіляються по поверхні ґрунту і обприскуються робочим розчином  Гумату Калію і Карбаміду.  Оброблені рештки заробляються в ґрунт дисковою бороною (на 8-12см) або плугом (на 20-22см).

Норми застосування Гумату Калію і Карбаміду для приготування робочого розчину

КультураНорма Гумату, л/гаНорма карбаміду, кг на 1 тонну рослинних рештокКількість води для робочого розчину,  л/га
Зернові3-58200-300
Кукурудза510300-500
Соняшник5-610300-500
Бобові2-35300-400
Сидерати2-35200-400

*При приготуванні робочого розчину у воді спочатку розчиняють Гумат Калію, а потім Карбамід.

**Якщо суха погода і рештки сухі, то варто збільшити кількість води для приготування робочого розчину.

***Робочий розчин не повинен стояти більше 6 годин.

****Не рекомендується спільне використання Гумату і Аміачної селітри у одній баковій суміші. Аміачну селітру можна розсипати по поверхні  і обприскати розчином Гумату, норма така сама, як і карбаміду.

Комплексна обробка соломи розчином Гумату Калію та азотом обумовлює часткове повернення макро- і мікроелементів до ґрунту, поліпшення агрофізичних якостей, родючості ґрунту і підвищення врожайності с/г культур. Це відбувається за рахунок активізації діяльності природної ґрунтової мікрофлори, прискорення процесів розкладання рослинних решток та інтенсифікації гуміфікації продуктів їх розкладення.

Ефективність використання Гумату Калію в процесі застосування соломи на добриво підтверджено результатами польових дослідів Інституту сільського господарства Західного Полісся.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *